[tvm1] Fakty - wydanie 1 (15 sierpnia 2020)

Muratycka telewizja państwowa.
Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

[tvm1] Fakty - wydanie 1 (15 sierpnia 2020)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Obrazek

To nowy czas dla mnie, nowy czas dla Nas, nowy czas dla Muratyki - jest 15 sierpnia 2020 roku, Jakub Strässen, rozpoczynamy Fakty. Najbardziej obiektywny serwis informacyjny na Nordacie.


ROZPAD ZWIĄZKU WINKULII I VOLKIANU. WINKULIA WCHŁANIA VOLKIAN

Dnia dzisiejszego, tj. 15 sierpnia 2020 roku, pomiędzy Furherem Winkulii, a Prezydentem Volkianu podpisano umowę międzynarodową, na której mocy ZWiV ulega rozwiązaniu, zaś SRV przyłączone zostaje do Winkulii jako dystrykt. Z misją dziennikarską na ulice Zwierzogrodu wysłaliśmy naszych dziennikarzy, aby ci porozmawiali z przechodniami na ten temat.
Anonimowa obywatelka Volkianu pisze:Ja, jako rodowita volkianka jestem zdruzgotana. Volkian, jako silne i niezależne państwo nagle staje się częścią jakiegoś państewka o którym nikt wcześniej nie słyszał? Jestem w szoku! Panie Wespucci - zje**ł Pan po całości!
- mówiła anonimowa obywatelka SRV mieszkająca w Zwierzogrodzie. O zdanie zapytaliśmy też Ministra Spraw Zagranicznych w Gabinecie PT, Gregorija Horyla -
Gregorij Horyl pisze:Cóż, nie jest to wydarzenie, które jest nam na rękę. Jednakże patrząc na to, jak władze Winkulii najeżdżają na Nasz kraj ze swoim "imperializmem" pokazuje tylko jak wielkimi hipokrytami są. Wchłanianie jednoosobowego państwa? Czy to ma jakiś sens? Na to pytanie niech państwo odpowiedzą sobie sami.
Rząd zapowiada podjęcie stosownych kroków w związku z zaistniałą sytuacją. Nie wyklucza się całkowitego zamknięcia naszych wschodnich granic.


PIERWSZY TOWARZYSZ Z WIZYTĄ W AZYMUCKIEJ GÓRZE

20 października 2019 roku około godziny 23:30 w Azymuckiej Elektrowni Jądrowej na skutek wadliwej budowy reaktora oraz ludzkich błędów doszło do ogromnego wybuchu, który wysadził reaktor numer 2 wraz z całym blokiem energetycznym. Radioaktywna chmura która wówczas wydobyła się z reaktora rozwiana została nad Nordatę w bardzo szybkim tempie. Przez nią też wysiedlone zostało pobliskie miasto dla pracowników zakładu - Azymucka Góra. To tam dnia 15 sierpnia 2020 roku z wizytą udał się Pierwszy Towarzysz ZKRM - Kaspar Waksman-Dëter.
PT ZKRM pisze:Wszyscy znamy tą historię. Mrożąca krew w żyłach opowieść o ludziach, którzy czyniąc swoją pracę zostali wysadzeni w powietrze. Dzisiaj jesteśmy tutaj aby oddać hołd tym, którzy polegli w walce o lepsze jutro dla mieszkańców miejscowości w której jesteśmy oraz całego kraju. Niech spoczywają w pokoju.
Przypomnijmy, że aktualnie zakład energetyczny "Azymucka Elektrownia Jądrowa" jest w fazie całkowitej likwidacji. Władze tłumaczą to tym, że nie mogą pozwolić na tzw. "powtórkę z rozrywki", ponieważ w zakładzie czynnych jest jeszcze kilka takich reaktorów, które są już w fazie wygaszania.

Obrazek
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Wróć do „TVM”