Koribia - możliwe warianty

Republika Kalkilistyczna nawiązująca swoją tradycją do dawnego Gubernatorstwa Koribii. Jej stolicą jest Eihenberg, zaś włodarzem Tow. Grzegorz Szarak von Hohenburg
Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Koribia - możliwe warianty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Z Koribią jak to z Koribią. Razem z Muratyką odłączyła się od Federacji Nordackiej, dzięki ustaleniom z ówczesnymi obywatelami Koribii nadano jej autonomię... No i co z tego wyszło? Klops. I to taki duży. Region od ponad roku stoi pusty, bo Towarzysz Szarak przestał się nim zajmować. Niedawno wydałem Ukaz o zamrożeniu i przekazaniu lenna pod władanie Kancelarii PT ZKRM. Miałem nadzieję, że chociaż 1 dawny obywatel tego kraju ten dokument zobaczy, i pofatyguje się, aby to lenno odmrozić i uaktywnić. Tak się jednak nie stało. Nie mam zamiaru dłużej siedzieć bezczynnie i patrzeć na... Na nic nie patrzeć, bo tu nic się nie dzieje. Jakie mamy warianty? Mamy w sumie jeden słuszny, który i nie zaszkodzi Koribii, i który będzie dobry dla jej przyszłych obywateli, którzy może kiedyś powrócą i będą chcieli tą autonomię odzyskać. Bo plan jest taki, żeby Królestwo zulenizować, i tak na razie zostawić. Przynajmniej do czasu powrotu np. Towarzysza Szaraka lub de Espady. No chyba, że są jakieś inne pomysły co do tej sprawy. Serdecznie zachęcam do dyskusji.
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Jan Nowy-Kowal
Posty: 18
Rejestracja: 04 mar 2021, 20:23
x 2
x 2
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Koribia - możliwe warianty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jan Nowy-Kowal »

Popieram pomysł Pierwszego Towarzysza. Ulenizacja to w tym przypadku jedyna opcja, a zarazem Koribijczycy nie poczują się nią urażeni.

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Koribia - możliwe warianty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Cóż. Ci realowi Koribijczycy na pewno, wszakże śmiem wątpić, że którykolwiek z byłych obywateli tego kraju na to forum jeszcze zagląda. Jak chodzi o narracyjnych - mi się wydaje że im już i tak jest obojętne. Z moich informacji wynika, że ci ludzie chcą po prostu spokoju.

Jeśli zdecydujemy się na ulenizację, to będziemy musieli przeprowadzić w tej sprawie referendum ogólnokrajowe tak, jak jest to zapisane w Ukazie. Teraz pytanie - jakieś propozycje terminów? Nie mamy określonego prawa co do organizacji referendów, więc ja proponuję przeprowadzić je jak najszybciej, bo przecież jest to sprawa nie cierpiąca zwłoki!
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Jan Nowy-Kowal
Posty: 18
Rejestracja: 04 mar 2021, 20:23
x 2
x 2
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Koribia - możliwe warianty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jan Nowy-Kowal »

Zgadzam się w zupełności. W obecnej sytuacji nie ma co zwlekać.

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Koribia - możliwe warianty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

To prawda. Niedługo ukaże się odpowiedni Ukaz. Tak dumam i dumam i myślę, że w czwartek takie referendum powinno się odbyć. Niestety real boli, aż za bardzo.
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Koribia - możliwe warianty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Poinformuję tylko, że referendum zostało rozpisane na dzień 14 marca 2021 roku. Proszę ze swojej strony o dużą frekwencję, wszakże to ważna sprawa dla naszego kraju. Jeśli macie jakieś pomysły dotyczące tego co zrobić z Koribią po referendum (zakładając, że dojdzie do jej ulenizacji) to śmiało - proponujcie.
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koribijska Republika Kalkilistyczna”