Koribijskie Siły Zbrojne ?

Republika Kalkilistyczna nawiązująca swoją tradycją do dawnego Gubernatorstwa Koribii. Jej stolicą jest Eihenberg, zaś włodarzem Tow. Grzegorz Szarak von Hohenburg
Awatar użytkownika
Albert de Espada
Posty: 41
Rejestracja: 17 mar 2020, 16:37
x 3
x 14

Koribijskie Siły Zbrojne ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Albert de Espada »

Szanowni panowie ostatnio miałem delikatną przerwę lecz podczas tego doszedłem do pewnych wniosków, czy na pewno jesteśmy lennem czy mam jakieś prawa które w znacznej mierze odróżniają nas od zwykłego Ulenu.
Powiecie pewnie że tak bo mamy swoje symbole narodowe, każdy ulen ma własną symbolikę, no to mamy prawo do samodzielnej polityki wewnętrznej, tym samym czasem w Azymutii powstała organizacja paramilitarna nad którą rząd nie sprawował żadnej kontroli do czasu interwencji z mojej strony.
A nie przepraszam mamy własną konstytucje, tak tego właśnie nam trzeba było to wszystko co potrzeba, może i potrzeba ale to jedyne co mamy.
Mimo iż pierwotnie odrzuciliśmy plan na Koribjskie Siły Zbrojne ale skoro byle Ulen może mieć własne wojsko, może i jest to takie małe byle co ale widzą co to potrafi zrobić szczerze się nad tym zastanawiam.
Stąd też wychodzę z inicjatywą, jako Jego Królewska Mość Król Koribi będę domagał się od władz ZKRM prawa do powołania Koribijskich Sił Zbrojnych/Koribijskiej Armi Królewskiej w postaci Sił Lądowych, Marynarki Wojennej oraz Sił Powietrznych. KSZ w pierwszej kolejności będą służyć pod kontrolą Koribi i jej sprawie ale w razie wniosków od przełożonych Armii Kramasza JKM będzie mógł udzielić wsparcia w postaci właśnie KSZ.
Albert Fryderyk de Espada
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Koribijskie Siły Zbrojne ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Cóż, faktycznie, nie może być równych i równiejszych. Jeśli zarysujecie jakiś bardziej szczegółowy plan na Koribijskie Siły Zbrojne (będzie to podciągnięte pod organizację paramilitarną, chyba, że chcecie żeby wydzielić z AK jakąś taką jednostkę i nazwać to "KSZ"), to zapraszam do mojego gabineciku w Zwierzogrodzie ;)
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Albert de Espada
Posty: 41
Rejestracja: 17 mar 2020, 16:37
x 3
x 14

Re: Koribijskie Siły Zbrojne ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Albert de Espada »

Miałem na myśli w pełni wyposażone i zorganizowane wojsko służące JKM Królowi Koribi oraz samej Koribii, i w pierwszej kolejności była by pod naszą kontrolą, oczywiście mogła by współpracować z AK lecz nie była by pod jej kontrolą a dopiero poprzez wewnętrzne rozkazy mogła by działać.
Pragnę zaznaczyć iż jestem w stanie zaakceptować pewne ograniczenia takiej formacji ale wszystko w granicach rozsądku.
Albert Fryderyk de Espada
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Koribijskie Siły Zbrojne ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Rozumiem zamysł, jednakże posiadanie dwóch niezależnych od siebie armii w państwie teoretycznie unitarnym jest totalnie bez sensu. Najwięcej na co mogę się zgodzić to wydzieloną armię w AK, która będzie należała do Koribii (tj. do Króla), ale organem kontrolnym w razie nadużyć w niej będzie Z-ca Dowodcy wraz z Pierwszym Dowódcą Armii Kramasza.
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Albert de Espada
Posty: 41
Rejestracja: 17 mar 2020, 16:37
x 3
x 14

Re: Koribijskie Siły Zbrojne ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Albert de Espada »

Możemy się porozumieć w kwestii tego iż KSZ będą mogły działać jak osobna formacja w AK bo jak by nie patrzeć Gwardia Kramasza nie była jakkolwiek kontrolowana przez AK pomimo działania w jej szeregach.
Albert Fryderyk de Espada
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Koribijskie Siły Zbrojne ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Osobna formacja w AK... Hmmmm. Chodzi o coś takiego jak np. Żandarmeria Wojskowa? Osobna organizacja działająca w ramach Sił Zbronych RP, dobrze zrozumiałem? :D
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Albert de Espada
Posty: 41
Rejestracja: 17 mar 2020, 16:37
x 3
x 14

Re: Koribijskie Siły Zbrojne ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Albert de Espada »

Raczej jak osobne człony armii które ostatecznie jednak stanowią część AK lecz w pierwszej kolejności służą w innych miejscach oraz innych celach.
Coś na zasadzie Błękitnej Armii Hallera niby część armii francuskiej ale niemalże w całości polska formacja.
Albert Fryderyk de Espada
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Koribijskie Siły Zbrojne ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Dokładnie taką strukturę cały czas proponowałem. Zapraszam w takim razie do mojego biura w Zwierzogrodzie, tam obgadamy szczegóły.
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koribijska Republika Kalkilistyczna”