Kugaria a Koribia

Republika Kalkilistyczna nawiązująca swoją tradycją do dawnego Gubernatorstwa Koribii. Jej stolicą jest Eihenberg, zaś włodarzem Tow. Grzegorz Szarak von Hohenburg
Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Kugaria a Koribia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Wasza Królewska Wysokość,
Towarzysze i Towarzyszki,
Koribijczycy!

Jak wiemy Królestwo Kugarii (jeszcze jako Szwergia) ulokowało się na terenach na których dawniej istniały dwa istotne dla nordackiej kultury państwa - Chanat Kugarski oraz Królestwo Tuyuhun. Obydwa kraje były utrzymywane w klimatach mongolskich/stepowych. Krajem rządził Chan, a społeczeństwo było ciekawie rozwinięte pod względem kulturowym. Stąd moje pytanie - czy mamy jakiś plan na pielęgnowanie tej kultury? Czy może musimy wszyscy wspólnie usiąść (co właśnie robimy) i wypracować coś przez co Kugaria i Tuyuhun nie zostaną zapomniane a potomkowie ichnich mieszkańców będą mogli odwiedzać nasz kraj w celu umocnienia z nim swojej więzi czy pogłebienia wiedzy.

Jak zapatrujecie się na ten temat?
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Albert de Espada
Posty: 41
Rejestracja: 17 mar 2020, 16:37
x 3
x 14

Re: Kugaria a Koribia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Albert de Espada »

Już bardzo dawno temu decyzja w tej sprawie została podjęta jeszcze przed ZKRM, przed RZP, ówczesny Gubernator Koribii Eobard Harrison Well zadbał o przyszłość mieszkańców Kugarii.
Jeżeli dobrze mi wiadomo oko 2 lata temu miało miejsce zawarcie traktatu z Fuhu, owy traktat był suwerenem ciągłości oraz bezpieczeństwa dla dobytku kulturowego Kugarii.
Jeżeli sytuacja będzie tego wymagać podejmiemy kroki mające na celu podtrzymanie owego dobytku kulturowego lecz na obecną chwilę każdy obywatel Koribii jest sobie równy, bez względu na pochodzenie ma te same prawa do wolności wyznania, kultywowania swoich rodzinnych tradycji.
Albert Fryderyk de Espada
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Kugaria a Koribia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Tak tak, o tym nie zapomniałem, tylko mi chodzi o podjęcie takich widocznych działań. W sensie - chociażby założenie Biblioteki Kugarskiej, która miałaby na celu zebranie jak największej ilości dokumentów czy informacji o tych dwóch dawnych państwach. Wtedy moglibyśmy rozgłosić tą inicjatywą w innych krajach żeby poszukać ludzi do pomocy. Myślę, że jakiś odzew by był a ludzie by sie zaktywizowali do działania ;)
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koribijska Republika Kalkilistyczna”