Dzień dobry

Dzień dobry

W tym miejscu możesz przywitać się z mieszkańcami ZKRM!
Andrzej Płatonowicz Ordyński
Posty: 14
Rejestracja: 03 sie 2020, 18:30
x 3
x 6

Dzień dobry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Płatonowicz Ordyński »

Dzień dobry

Dzień dobry. Nazywam się Andrzej, a na nazwisko mam Swarzewski. Przyszedlem do was, bo słyszałem, że jesteście najlepszą mikronacją w wirtualnym świecie. W przyszłości chciałbym być taki, jak pan Pierwszy Towarzysz Kaspar Waksman. Proszę o powierzenie mi wyrzutni atomowej i sił kosmicznych, bo takie jest moje marzenie. W najbliższych wyborach wystartuję na prezydenta i stworzę Cesarstwo Muratyki, bo chciałbym, że Muratyka była cesarstwem, a nie republiką, bo cesarstwa są lepsze od republik. Ja będę cesarzem, a Kaspar Waksman wicecesarzem, chyba, że zmieni płeć, to będzie mógł być cesarzową. Bardzo lubię Kaspara Waksmana, to mój ulubiony mikronauta. Nie lubię Artura Kardacza, bo to zły mikronauta i nie szanuje Kaspara Waksmana, który jest najlepszy. Proszę zatrudnić mnie jako generała, to zrzucą atomówkę na Artura Kardacza.

Pozdrawiam i proszę o przyjęcie mojego wniosku, bo bardzo mi na nim zależy.

Grzegorz Szarak von Hohenburg
Posty: 114
Rejestracja: 18 mar 2020, 21:40
x 61
x 30
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Dzień dobry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz Szarak von Hohenburg »

Dzień dobry!
Związek stara się mimo wszystko zachowywać pokojowe relacje (nie odpowiadam za politykę zagraniczną, ale przeprowadziłem takie obserwacje) z innymi mikronacjami, ale jest nam niezmiennie miło że nas Pan odwiedził!
To tylko Szarak
Obrazek

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Dzień dobry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Andrzeju mój drogi przyjacielu! Witaj w "najlepszym państwie w wirtualnym świecie"! :lol:

A jak chodzi o "wyrzutnie atomowe", którymi mogę cię uraczyć, to wiem, że na pewno ta "wyrzutnia" ci się spodoba. Wódka prosto z farmy koło Azymuckiej Góry - "Atomik"! Uwierz mi Andrzeju, daje niezłego kopa. Może kieliszeczek?... Albo dwa?

Obrazek
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Andrzej Płatonowicz Ordyński
Posty: 14
Rejestracja: 03 sie 2020, 18:30
x 3
x 6

Re: Dzień dobry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Płatonowicz Ordyński »

Witaj, towarzyszu. W końcu do Was przybyłem, trochę mi to zajęło. :)

Kieliszeczka nie odmówię, jeśli potem zrobimy z butelki koktajl Mołotowa. :P

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Dzień dobry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Ano, troszkę ci to zajęło. Ale czasami tak bywa. Najważniejsze, że w końcu do nas dotarłeś :D

No i to się rozumie! - Waksman dobywa butelki, wyciąga z podręcznej walizeczki dwa kieliszki, jeden napełnia wódką i wręcza Andrzejowi, następnie samemu sobie - No to opowiadaj Andrzej, co tam u ciebie słychać?
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Andrzej Płatonowicz Ordyński
Posty: 14
Rejestracja: 03 sie 2020, 18:30
x 3
x 6

Re: Dzień dobry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Płatonowicz Ordyński »

A wiesz, w ciągu ostatniego roku zdążyłem zostać wrogiem ludu, a ostatnio dyktatorem. Coś jest w tym, co pisał Nietzsche o dobrej godzinie śmierci, ani za wczesnej, ani za późnej. W moim przypadku można powiedzieć, że już za długo mój żywot trwa i zacząłem się rozmieniać na drobne.

A co u Ciebie? Słyszałem, że Tobą też straszy się dzieci, zwłaszcza w Winkulii.

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Dzień dobry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Tiaaaaaa. Ostatnio Kardacz robił sobie polityczny teścik - z nieoficjalnych źródeł wiem, że jego wynik określił go jako kalkilistę. Więc ten... Niby ma dużo wspólnego z Naszą ideologią, ale tak bardzo ujada. Czasami ujada tak mocno, że aż się odechciewa v-żyć. Raz mnie nawet tak ujadł. Pamiętam to jak dziś. Ale to długo by opowiadać. A powiedz no Andrzej, co to będzie teraz z tą Brodrią? Bo tak obiektywnie patrząc, to ta na Nordacie wydaje się być taka... "bardziej słuszna".
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Andrzej Płatonowicz Ordyński
Posty: 14
Rejestracja: 03 sie 2020, 18:30
x 3
x 6

Re: Dzień dobry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Płatonowicz Ordyński »

Ach, Brodria, od lat nieustanna walka o władzę każdego z każdym. Wieczna smuta. Ale zebrała się grupa ludzi, która chce tym razem spróbować zrobić to inaczej, z głową. Problemem Brodrii jest to, że zaczynaliśmy "od dupy strony", czyli od dyskusji. A jak tu merytorycznie dyskutować, skoro powoła obywateli jest pretendentami do tronu?
Jeśli naród powierzy mi funkcję Administratora (dyktatora na pół roku), to spróbuję zaprojektować stabilny ustrój państwa. A jeśli przegram referendum, to będę błagał na kolanach prezydenta, żeby zdjął ze mnie obowiązki administratora techicznego. Wówczas zostanę zwykłym Brodryjczykiem i udam się na Syberię. Szyć worki, mieszać beton, drzewo rąbać - obojętnie.

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Dzień dobry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Andrzeju, wierzę w twoje słuszne idee i starania. Trzymam kciuki i życzę powodzenia. Mam nadzieję, że w końcu uda się to Brodrię raz a porządnie reaktywować. Ja przez całe swoje v-życie przeżyłem... Ze 6 Brodrii? Jak nie więcej. A jak ci tam nie wyjdzie to pamiętaj - tutaj zawsze jesteś mile widziany. Coś by ci się zorganizowało. Jakieś przytulne mieszkanko w Zwierzogrodzie na przykład.
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Andrzej Płatonowicz Ordyński
Posty: 14
Rejestracja: 03 sie 2020, 18:30
x 3
x 6

Re: Dzień dobry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Płatonowicz Ordyński »

Dziękuję bardzo za szczytną propozycję, ale raczej byłbym zmuszony odmówić. Nie chcę odgrywać roli Trockiego. Jeśli znowu upadnie Brodria, zachowam się jak Marszałek Siergiej Achromiejew.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj się!”