Święto Niepodległości - 1. rocznica istnienia ZKRM

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Święto Niepodległości - 1. rocznica istnienia ZKRM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Na Rynku Starego Miasta w Zwierzogrodzie zaczęli gromadzić się ludzie z całego Mikroświata. Spotkać można było brodryjczyków, winkulijczyków, bialeńczyków czy leotów. Ale co ci ludzie robili w stolicy ZKRM? Na pomoc przychodził wielki transparent rozwieszony na kamienicach między Bazyliką Św. Jana i ulicą Katedralną. Około godziny 19:30 na Rynek zajechała rządowa limuzyna z Kasparem Waksmanem-Dëterem, który wkrótce potem pojawił się wśród zebranego ludu. Rozmawiał z ludźmi, dyskutować z obywatelami, był otwarty na prośby narody. Następnie udał się na scenę, aby zająć na niej specjalne miejsce. Obok fotelu Pierwszego Towarzysza, siedziska czekały również na przedstawicieli głów innych państw.
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Franklin Garamond
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2021, 19:30
x 2
x 6
Palatynat Leocji

Re: Święto Niepodległości - 1. rocznica istnienia ZKRM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Franklin Garamond »

Drogi Towarzyszu Waksman,
Drodzy ZKRM-czycy,
Szanowni Goście,

cieszę się, że mogę być tu z Wami w tym szczególnym dniu. Szczególnym dla Was, ale szczególnym też dla całego mikroświata. Kolejna rocznica istnienia któregokolwiek kraju napawa nadzieją na dalsze trwanie tej wspaniałej idei, jaką u swych założeń są państwa wirtualne. A pierwsza już całkowicie. Wiem co mówię, sami niedawno pierwszą rocznicę obchodziliśmy.

Podczas świąt takie jak to, które dzisiaj obchodzimy, warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić czy i na ile bycie tu sprawia nam frajdę, i jak bardzo przyczyniamy się do tego, by mikronacje były przyjazne dla innych i przyciągały do siebie kolejne pokolenia. Dość jednak tej refleksji, bo to w końcu radosny dzień, który trzeba świętować.

W imieniu Czcigodnego Namiestnika Romańskiego, wszystkich Leotów i swoim własnym, życzę Wam wielu kolejnych wspaniałych lat, mądrych władców i przede wszystkim dobrej zabawy, bo to przecież o nią w tym wszystkim chodzi.

Szczęść Leocjo!

PS. gdzie jest bufet? Ja tu od 15:00...
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Święto Niepodległości - 1. rocznica istnienia ZKRM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Po wygłoszeniu przemówienia przez JE Franklina Garamonda Waksman wstał aby wygłosić swoją część przemowy:
Czcigodny, dziękuję za wygłoszenie przemowy! Dziękuję również za życzenia! A co do bufeciku... Po części uroczystej przejdziemy do Sali Białej w Pałacu Pierwszego Towarzysza. Tam się wszyscy kolokwialnie mówiąc "zapchamy" przepysznymi muratyckimi przysmakami!

Najdrożsi Towarzysze Obywatele!
Dostojni goście!


Gromadzimy się tutaj aby świętować wspólnie pierwszą rocznicę istnienia Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich jako niepodległego państwa. Dokładnie rok i jeden dzień temu ZKRM ogłosiło swoje wyjście z Federacji Nordackiej. Wtedy przez naszym krajem otworzył się nowy rozdział. Nowe wyzwania, takie jak prowadzenie własnej i samodzielnej polityki zagranicznej, uporządkowanie prawa czy uzyskania poparcia na arenie międzynarodowej to tylko niektóre problemy z jakimi Związek musiał się zmierzyć na początku swojego istnienia. Jednak nie byliśmy w tym wszystkim sami. Oficjalnie wsparł nas św. Karl von Schwarzengrau, który ówcześnie przewodził Państwu Suderlandzkiemu, oraz Prezydent Ludowej Republiki Magnifikatu Tarsycjusz Operar. Nieoficjalnie udało nam się także pozyskać poparcie Platynatu Leocji, Księstwa Sarmacji oraz Republiki Bialeńskiej. Z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy rok temu pomogli nam wstać na nogi o własnych siłach. Dziękuję JE św. Karlowi von Schwarzengrauowi, JE Tasrycjuszowi Operarowi, JE Helwetykowi Romańskiemu, JE Rononowi Dexowi, JKW Filipowi I Gryfowi oraz rzeszy innych osób, których teraz nie wspomniałem, a które przyczyniły się do powstania lepszej Muratyki. Dzisiaj już nie zdążę, ale jutro, w dzień właściwego Święta Niepodległości nadany zostanie Order Niepodległości dla wszystkich tych, którzy rok temu byli przy Związku. Oprócz tego, wydana zostanie też okolicznościowa przypinka dla osób uczestniczących w dzisiejszej uroczystości, który w jakikolwiek sposób wypowiedziały się w tym wątku.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc przez ten rok. Udowodniliśmy, że potrafimy samodzielnie prowadzić Muratykę ku lepszej przyszłości,

Vivat Muratyka!
Vivat Kramasz!
/-/ Pierwszy Towarzysz ZKRM
Kaspar Waksman-Dëter
Zachęcam też pozostałych do wygłoszenia jakiejś krótkiej przemowy. Serdecznie dziękuję za uczestnictwo w tych, co jak co, bardzo skromnych obchodach.
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Władimir Grenin
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2021, 16:49
x 2
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Święto Niepodległości - 1. rocznica istnienia ZKRM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Władimir Grenin »

Czcigodny Towarzyszu Waksman!
Czcigodni Mieszkańcy Muratyki!

Jestem niezmiernie wdzięczny losowi i Wam Wszystkim za możliwość uczestniczenia w tych ważnych dla Was obchodach.
W dzisiejszych burzliwych czasach z wielką radością patrzy się na to, kiedy kolejne państwa obchodzą kolejne rocznice swojego istnienia. Jest to dowód mobilizacji i dbałości o swoje Ojczyzny. Za Wami pierwszy okrągły rok. Mam nadzieję, że spotkamy się tutaj w przyszłym roku, za dwa lata, pięć, dziesięć i daj Boże 100 lat!
Chciałbym życzyć całemu społeczeństwu muratyckiemu ogromu sukcesów na dalsze lata. Żywię nadzieję, że nasze narody w niedalekiej przyszłości wejdą na oficjalną drogę dyplomacji i razem, w pełnym sojuszu i przyjaźni będziemy mogli uczynić wiele dobrego dla Nordaty i całego v-świata!
Mam nadzieję, że ten kraj będzie przykładem państwa rozwijającego się dla innych i tego życzę Wam z całego serca!
Szczęść Wam Boże! Szczęść Wam Brodrio!

AFvTD
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2020, 19:43
x 2
Księstwo Sarmacji

Re: Święto Niepodległości - 1. rocznica istnienia ZKRM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AFvTD »

Szanowni!

W imieniu swoim własnym chciałbym pogratulować Związkowi Kalkilistycznych Republik Muratyckich pierwszej rocznicy. To naprawdę wielki dzień, zważywszy na to, że pamiętam, jako były obywatel Muratyki, jak ta stawiała pierwsze kroki w naszym mikronacyjnym świecie. Cieszę się, że niemalże od 4 lat Muratyka istnieje i ma się całkiem dobrze. Mam nadzieję, że będzie dalej się rozwijała i zapisze się na kartach historii złotymi zgłoskami. Chociaż nie widzę siebie w kalkilistycznej Muratyce, to życzę aby pojawiło się wiele osób, które idea kalkilizmu zainspiruje do działania!

Wiwat Muratyko, Wiwat!

Andrzej Płatonowicz Ordyński
Posty: 14
Rejestracja: 03 sie 2020, 18:30
x 3
x 6

Re: Święto Niepodległości - 1. rocznica istnienia ZKRM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Płatonowicz Ordyński »

Kochani Towarzysze,

Jak wiecie, podchodziłem nieufnie do niepodległości Muratyki. Namawiałem do porozumienia z władzami Federacjami Nordackiej, której życzyłem jak najlepiej. O kwestię Muratyki pokłóciłem się (po raz jedyny) z Ekscelencjami Schwarzengrauem i Operarem. Przez długi czas liczyłem na porozumienie między niegdyś bratnimi, nordackimi narodami. Stało się inaczej.

Dopiero po roku przybywam do niepodległej Muratyki, by pogratulować Wam przetrwania i życzyć dalszych sukcesów. Towarzysz Waksman jest wspaniałym, wielkim człowiekiem i jestem przekonany, że czeka go wiele sukcesów - zarówno wirtualnych, jak i realnych. Bardzo cieszę się, że mieliśmy okazję się poznać i współpracować, choć nie tak długo, jak bym sobie tego życzył. Wierzę, że jeszcze będzie taka możliwość. Lecz oczywiście nie tylko towarzyszowi Waksmanowi życzę dobrze, ale całej Muratyce. Mam nadzieję, że będzie mi dane poznać wszystkich obywateli.

Niech żyje Muratyka! Niech żyje Waksman! Niech żyje Nordata!

Tarsycjusz Operar
Posty: 9
Rejestracja: 17 mar 2020, 15:49
x 1
x 4
Ludowa Republika Magnifikatu

Re: Święto Niepodległości - 1. rocznica istnienia ZKRM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tarsycjusz Operar »

Szanowni Państwo,
Wasza Ekscelencjo Pierwszy Towarzyszu,

Dziękuję za zaproszenie na uroczystości pierwszej rocznicy (oraz jednego dnia) istnienia Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich oraz za miłe słowa w Waszym przemówieniu skierowane ku Ludowej Republice Magnifikatu.
Naród magnifikacki od samego początku tytułowego "istnienia" wspierał ZKRM. Nasza wspólna historia nie zaczęła się rok temu, gdyż nasze pierwsze, wszak nieformalne kontakty rozpoczęły w początkach niepodległości Federacji Nordackiej w listopadzie 2018 na tle ideologicznym tj. z Partią Komunistów Muratyki.
Po latach wielu reformach ustrojowych Muratyki jako prowincji, a od roku jako niepodległego państwa Ludowa Republika Magnifikatu wciąż patrzy na swojego południowego sąsiada z radością i poczuciem wspólnoty, co potwierdza nasze wsparcie suwerenności ZKRM udzielone rok temu, a także zawarcie stosunków dyplomatycznych, które miało miejsce 24 lutego br. a także dzisiejsze wspólne obchody Święta Niepodległości Związku.
Mimo widocznego odejścia wspomnianej doktryny politycznej Partia Robotnicza Magnifikatu, jak i cały Magnifikat nie zdystansowała się od Muratyki, wręcz przeciwnie. Niektóre różnice poglądowe nie przeszkadzają w naszej współpracy i są świadectwem szczerej przyjaźni między naszymi narodami, a to jest nic innego jak ponadwymiarowe wypełnienie socjalistycznego przykazania, aby działać dla dobra ludu.

W imieniu Partii Robotniczej Magnifikatu i Ludowej Republiki Magnifikatu składam Pierwszemu Towarzyszowi Kasparowi Waksmanowi-Dëterowi oraz narodowi muratyckiemu życzenia dalszego wzrostu aktywności, siły do poniesienia się upadkach oraz wszelkiej pomyślności w podejmowanych inicjatywach społeczno-gospodarczych.

Niech żyją przyjaźń między Ludową Republiką Magnifikatu a Związkiem Kalkilistycznych Republik Muratyckich!
Tarsycjusz Operar
Sekretarz Generalny Partii Robotniczej Magnifikatu
Prezydent Ludowej Republiki Magnifikatu

Mateusz Żmigrodzki
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2021, 8:27
x 1
Związek Winkulijski

Re: Święto Niepodległości - 1. rocznica istnienia ZKRM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Żmigrodzki »

Wasza Ekscelencjo Pierwszy Towarzyszu,
Szanowni Państwo,

W imieniu Związku Winkulijskiego, pragnę gorąco pogratulować i życzyć dalszych sukcesów Związkowi Kalkilistycznych Republik Muratyckich. Muratyka stanowi żywy przykład państwa, nordackiego, które opiera się skutecznie przeciwnością losu, tym samym wskazując kierunek i przykład, z którego czerpać będą, jak mam nadzieję, inne państwa Kontynentu Północnego. Moim życzeniem jest aby stosunki pomiędzy Związkiem Kalkilistycznych Republik Muratyckich a Związkiem Winkulijskim układały się pomyślnie, dla dobra regionu, oraz całego kontynentu.
Niech żyje Muratyka!

(-) Mateusz Żmigrodzki
p.o. Prezydenta Związku Winkulijskiego

Franklin Garamond
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2021, 19:30
x 2
x 6
Palatynat Leocji

Re: Święto Niepodległości - 1. rocznica istnienia ZKRM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Franklin Garamond »

Proszę wybaczyć, bo się wyraźnie przed kolejkę z tym przemówieniem, prawda... Ale za to krewetki, krewetki przepyszne. Czosnek, masełko, do tego grzaneczka. O, mamo. Co za bufet. Jeszcze raz wszystkiego dobrego!
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Święto Niepodległości - 1. rocznica istnienia ZKRM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Ależ Czcigodny, nic się nie stało! Nie było żadnej wyznaczonej kolejki wypowiadania się, a ja też popełniłem gafę, bo wszystko zamiast o 15 zaczęło się kilka godzin później ze względu na brutalny real :P

Cieszę się, że Czcigodnemu nasz bufet przypadł do gustu! Zapraszam do odwiedzania Muratyki częściej, ten bufet to tylko namiastka tego, co gastronomicznie mamy do zaoferowania :D
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzogród”