Republiki Kalkilistyczne i Kraje

Miejsce dyskusji obywateli i mieszkańców ZKRM.
Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Republiki Kalkilistyczne i Kraje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Kochani!

Ukaz o podziale administracyjnym został zmieniony, a co za tym idzie w takowym pojawiły się dwie jednostki. Są to:

1. Republiki Kalkilistyczne - zastąpią one dotychczasowe lenna. Będą jedyną formą podziału terytorialnego ZKRM, który będzie posiadał autonomię, tj. będzie miał prawo do posiadania własnych władz oraz władzy ustawodawczej, która będzie stanowiła prawo na terenie Republiki zgodnego z prawem Związkowym.
2. Kraje - to już nowa jednostka podziału, bo wcześniej nie było czegoś takiego. Kraj to Ulen, tyle że jest on tworzony na terytorium historycznym, np. na terenie dawniej istniejącego państwa, którego terytorium teraz należy do Związku. Aktualnie Kraje możemy stworzyć na terenach - Kugarii, Tuyuhun, Zadrzewia czy Neskozji. Ten temat jednak chce przedyskutować z obywatelami.

Jeśli chodzi o te 2 nowe typy podziału administracyjnego, które niedługo chcę "wprowadzić w życie" - czy któryś z Towarzyszy Obywateli ma pomysł jakie Republiki lub Kraje możemy utworzyć i gdzie? Jeśli ktoś nie może znaleźć mapy ZKRM proszę zapytać w odpowiedzi do wątku, wtedy taką podeślę ;)
A może jest wśród Towarzyszy Obywateli osoba, która chciałaby poprowadzić taką Republikę lub Kraj? Jeśli tak, to proszę nie bać się pytać!
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Jan Nowy-Kowal
Posty: 18
Rejestracja: 04 mar 2021, 20:23
x 2
x 2
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Republiki Kalkilistyczne i Kraje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jan Nowy-Kowal »

Mi przychodzi do głowy Kraj Kugarski na północy, Republiki Kalkilistyczne natomiast powinny moim zdaniem powstawać na terenach ulenów z dominującymi narodami niemuratyckimi, choć mogłaby powstać np. Muratycka Stołeczna Republika Kalkilistyczna. Oczywiście przydałaby się w tym miejscu mapa administracyjna ZKRM, jednak nigdzie takowej nie mogę się doszukać. Co do ostatniego pytania, rzecz jasna się zgłaszam.

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Republiki Kalkilistyczne i Kraje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Mapa administracyjna? Nie ma problemu!
Obrazek
Proszę bardzo. Muratycka Stołeczna? Myślę, że ta "stołeczna" nie jest aż tak potrzebna. Muratycka Republika Kalkilistyczna zdecydowanie wystarczy. Przy czym jeśli taką byśmy stworzyli to na pewno wchłonęłaby istniejący Ampracki Ulen, który na tą chwilę jest totalnie niepotrzebny. Kraj kuglarski brzmi nawet dobrze. Ostatnio myślałem też nad utworzeniem Kraju Zadrzewskiego i skontaktowaniu się z byłymi mieszkańcami Brodrii. Może któryś z nich byłby chętny taki region rozwijać?

Zgłasza się Towarzysz - to wspaniale! Macie jakiś na swój Kraj lub Republikę który/ą chcielibyście poprowadzić?
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Jan Nowy-Kowal
Posty: 18
Rejestracja: 04 mar 2021, 20:23
x 2
x 2
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Republiki Kalkilistyczne i Kraje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jan Nowy-Kowal »

Preferowałbym jakąś mieszczącą się w miarę możliwości na terenie Ulenu Azymuckiego, choć nie jestem dokładnie rozeznany w tamtejszej historii, przez co nie jestem pewien jaka Republika bądź kraj mogłaby tam powstać.

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Republiki Kalkilistyczne i Kraje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Azymucki Ulen... Cóż, w Azymuckim Ulenie większość ludności stanowią Westlandczycy, którzy emigrowali z tego kraju w czasie tzw. "Wielkiej Emigracji". Co powiecie na Westlandzką Republikę Kalkilistyczną? Może Wy, w przeciwieństwie do Novaka, poprowadzicie ten wspaniały naród do świetności ;)
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Jan Nowy-Kowal
Posty: 18
Rejestracja: 04 mar 2021, 20:23
x 2
x 2
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Republiki Kalkilistyczne i Kraje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jan Nowy-Kowal »

Możliwe. Na pewno mogę dość śmiało powiedzieć, że można liczyć na moje zaangażowanie.

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Republiki Kalkilistyczne i Kraje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Cieszę się, że jesteście tak pozytywnie nastawienie do rozwijania Azymutii. Pytanie teraz - czy podejmiecie się przewodzenia Westlandzkiej Republice Kalkilistycznej? Bo jeśli nie, to możemy pomyśleć nad stworzeniem czegoś innego.
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Jan Nowy-Kowal
Posty: 18
Rejestracja: 04 mar 2021, 20:23
x 2
x 2
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Republiki Kalkilistyczne i Kraje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jan Nowy-Kowal »

Mogę się podjąć, bardzo chętnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac im. Kalkila Kramasza”