Kilka spraw bieżących

Miejsce dyskusji obywateli i mieszkańców ZKRM.
Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Kilka spraw bieżących

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Towarzysze Obywatele!

Przyjęliśmy dzisiaj Tymczasową Konstytucję ZKRM, która wprowadza kilka nowych rzeczy. Pierwszą jest stanowisko Drugiego Towarzysza. Jak czytamy w Konstytucji, Drugi Towarzysz koordynuje działanie Naczelnego Dowódcy Armii Kramasza oraz Przewodniczącego Biura Informacji. Jest nas aktualnie 5 osób (obywatele) więc na spokojnie możemy obsadzić te 3 stanowiska. Nie chcę jednak nikogo do tego zmuszać dlatego zapytam - czy jest ktoś chętny do objęcia któregoś z nich? Jeśli nie to zgodnie z TK będę je sprawował ja, czyli Pierwszy Towarzysz.

Kolejną sprawą jest sprawa Koribii. Jak wiemy do końca dnia dzisiejszego trwa referendum, które przesądzi status Koribii jako autonomicznego regionu. Powrócił do nas Towarzysz @Grzegorz Szarak von Hohenburg z czego się bardzo cieszę, bo w przypadku kiedy wynik referendum będzie przeciwny ulenizacji Koribii, to będzie kto miał się tym regionem zająć, co mnie niezmiernie raduje.

Ostatnią sprawą jaką chcę poruszyć w tym wątku są już wcześniej wspominane Kraje oraz Republiki Kalkilistyczne. Dzisiaj rozmawiałem z Towarzyszem @Jan Nowy-Kowal w sprawie utworzenia Westlandzkiej Republiki Kalkilistycznej na terenach Azymuckiego Ulenu, jednak z wydaniem odpowiedniego Ukazu czekam do końca referendum, wszakże chcę za jednym razem wydać dokument zmieniający cały podział administracyjny. Żeby to się jednak stało wątek ten jest ostatnią okazją do zgłoszenia chęci przewodzeniu Krajowi lub Republice Kalkilistycznej. Pytam więc ostatni już raz - czy któryś z pozostałych obywateli chciałby objąć funkcję Gubernatora Kraju lub Włodarza Republiki Kalkilistycznej? Jeśli tak, proszę o wyrażenie stosownej chęci w tym wątku.

Mamy troszkę rzeczy do ogarnięcia Towarzysze - czas wziąć się do roboty!
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Grzegorz Szarak von Hohenburg
Posty: 114
Rejestracja: 18 mar 2020, 21:40
x 61
x 30
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Kilka spraw bieżących

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz Szarak von Hohenburg »

W ogóle, to z racji że mamy już kilku aktwnych obywateli czy nie warto było by się zastanowić nad ustaleniem sędziego najwyższego w razie nadużyć bądź łamania postanowień prawnych ZKRM?
To tylko Szarak
Obrazek

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Kilka spraw bieżących

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Najwyższym Sędzią w ZKRM jest Pierwszy Towarzysz - to on przewodzi władzy sądowniczej w kraju, a także stoi na straży przestrzegania obowiązującego prawa. W przypadku nadużycia występują 2 scenariusze - albo Pierwszy Towarzysz sam zainteresuje się sprawą i naprawi bałagan, albo któryś ze współurzędników lub obywateli zgłosi sprawę do Sądu Najwyższego, w którm PT przyjrzy się sprawie i wyda sprawiedliwy wyrok na podstawie obowiązującego Kodeksu Karnego.
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac im. Kalkila Kramasza”