Hymn i Sejm

Miejsce dyskusji obywateli i mieszkańców ZKRM.
Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Hymn i Sejm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Towarzysze i Towarzyszki!

W tytule tego wątku wymienione są dwie sprawy które chciałbym abyśmy wspólnie razem tutaj przedyskutowali. Pierwszą z nich jest hymn państwowego. Takowego ZKRM na tą chwilę nie posiada. Dlatego zwracam się z prośbą do Was, abyście Towarzysze w odpowiedzi do tego tematu zapostowali linka wraz z tytułem do utworu, który uważacie za najbardziej odpowiedni na nasz hymn.

Drugą, zdecydowanie ważniejszą sprawą jest Sejm Muratycki. Organ ten to władza ustawodawcza, której obowiązki na tą chwilę sprawuje Pierwszy Towarzysz ZKRM. Chciałbym przerwać ten stan, wszakże na tą chwilę jakakolwiek szansa na karierę polityczną w Związku nie istnieje. Chcę aby aktualnie Sejm składał się ze wszystkich obywateli ZKRM dopóki nie zdobędziemy większej i aktywnej grupy ludzi - wtedy posłowie wybierani byliby w drodze tajnego głosowania obywatelskiego. Możemy uchwalić stosowne przepisy aby wszystko było legalne, oczywiście po powołaniu tego organu. Kolejne pytanie - czy Wy, Towarzysze i Towarzyszki, macie jakąś swoją wizję władzy ustawodawczej w naszym kraju? Jeśli tak to śmiało zapraszam do jej przedstawiania tutaj ;)
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

Grzegorz Szarak von Hohenburg
Posty: 114
Rejestracja: 18 mar 2020, 21:40
x 61
x 30
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Hymn i Sejm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz Szarak von Hohenburg »

Jeśli chodzi o hymn to mam trzy propozycje:
1. https://youtu.be/KB-Q6Uy3N1Q
2. https://youtu.be/qg-3dqBSrdk
3. https://youtu.be/urOORtbw61Q

Co do tematu drugiego. Możemy na początek powołać Radę Narodową, zrzeszającą wszystkich obywateli. Rolę marszałka będzie pełnił Pierwszy Towarzysz. Na pierwszym posiedzeniu Rady Narodowej zostanie uchwalona konsultacja, oraz inne rzeczy np. budżet.
To tylko Szarak
Obrazek

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Hymn i Sejm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Tak właśnie myślałem, żeby z Sejmem poczekać i stworzyć taką "Radę Narodową". Wspaniale. Jeśli nikt nie wyrazi sprzeciwu lub swojej propozycji/modyfikacji do wersji Towarzysza Szaraka, to jutro powołam Radę Narodową. Tak mi teraz przyszło do głowy - a jakby nazwać ją czyimś imieniem? Kramasza mamy wszędzie, to bohater muratycki, Radę Narodową proponuję nazwać im. Harrisona Wellsa - bohaterem Koribii. Jak tworzymy wspólny kraj to musimy szanować swoje tradycje i historię. Im więcej takich aktów nastąpi tym lepiej Towarzysze!
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac im. Kalkila Kramasza”