Oświadczenie

Awatar użytkownika
August dlS
Posty: 26
Rejestracja: 11 mar 2020, 20:04
x 3
x 3

Oświadczenie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: August dlS »

Zastanawiałem się nad tym już od dłuższego czasu. Mniej więcej od momentu, kiedy to rzecz, przez którą to zacząłem się skłaniać w kierunku ideologii kalkilizmu, a mianowicie lenna, monarchia, czyli sposób wyróżniania jednych ponad innych i dzielenia społeczeństwa na szlachtę, która rządzi i panuje i wszystkich innych, którzy siedzą pod jej butem, monarchia natomiast również przeczy podstawowej zasadzie kalkilizmu: "każdy obywatel ma wpływ na państwo". Porozumienie z Delilandu było nie tylko wprowadzeniem monarchii w Koribii, a tym samym zaprzeczeniem idei kalkilistycznej, ale również nawet nie sprzedaniem, ale oddaniem dobrowolnym ZP w ręce efeńskiej junty i novakistów. Potem już coraz widoczniej ujawniały się zagraniczne wpływy przepływające przez władze Koribii do Pierwszego Towarzysza. Kalkilizm został skażony obcymi zagranicznymi wpływami. A ja nie zdołałem temu zapobiec. Dlatego w tym przypadku, jako, że starałem się reprezentować interesy Westlandczyków, jak również bronić nieskazitelności kalkilizmu, a nie udało mi się tego dokonać, i z tego powodu jedynym honorowym wyjściem z mojej strony jest złożenie rezygnacji ze stanowiska Nadtowarzysza Ulenu Azymuckiego, co też tym dokumentem, wnioskiem czynię, jak również zarazem zrzekam się obywatelstwa Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich.



/-/August de la Sparasan
Wierny sługa pierwotnej idei kalkilizmu, nieskażonej efeńskimi wpływami

Awatar użytkownika
Albert de Espada
Posty: 41
Rejestracja: 17 mar 2020, 16:37
x 3
x 14

Re: Oświadczenie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Albert de Espada »

Mówi pan o honorze i cudzych wpływach a sam z uporem fanatyka ideologicznego usiłował wcisnąć ZP własne idee w sposób często wykraczający poza zwykłą propagandę ale przybierające formę bezpośrednich ataków i własnych czynów
Koribia została tak uwarunkowana że monarchia mogła tam bez problemu powstać, ja dbam o interes swojego narodu usiłując wywalczyć jak najwięcej tylko się da poprzez dyplomacje i rozmowy.
Jednocześnie ujawnia się pan tylko jako fanatyk ideologiczny który jak widzę nie może się pogodzić z tym iż kalkizm nie jest przymusowy a ludziom pozostawiono wolną wolę.
Jestem obywatelem Egvallandu i czuję się z tego dumny ale w pierwszej kolejności jestem Koribijczykiem i służę moim obywatelom i ich dobro jak i ich słowa są dla mnie najważniejsze.
Albert Fryderyk de Espada
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
August dlS
Posty: 26
Rejestracja: 11 mar 2020, 20:04
x 3
x 3

Re: Oświadczenie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: August dlS »

Albert de Espada pisze:
31 mar 2020, 13:36
Mówi pan o honorze i cudzych wpływach a sam z uporem fanatyka ideologicznego usiłował wcisnąć ZP własne idee w sposób często wykraczający poza zwykłą propagandę ale przybierające formę bezpośrednich ataków i własnych czynów
Koribia została tak uwarunkowana że monarchia mogła tam bez problemu powstać, ja dbam o interes swojego narodu usiłując wywalczyć jak najwięcej tylko się da poprzez dyplomacje i rozmowy.
Jednocześnie ujawnia się pan tylko jako fanatyk ideologiczny który jak widzę nie może się pogodzić z tym iż kalkizm nie jest przymusowy a ludziom pozostawiono wolną wolę.
Jestem obywatelem Egvallandu i czuję się z tego dumny ale w pierwszej kolejności jestem Koribijczykiem i służę moim obywatelom i ich dobro jak i ich słowa są dla mnie najważniejsze.

Spodziewałem się takiej reakcji ze strony głównego reakcjonisty i sługusa efeńskiego. Z panem, panie Espada w polemikę wdawać się nie zamierzam. Czekam jedynie, aż Pierwszy Towarzysz zatwierdzi mój wniosek.
Z poważaniem,

August de la Sparasan,
Kalkilista

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Oświadczenie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Cóż, nie zostaje mi nic innego jak tylko Wasz wniosek zatwierdzić. Wkrótce wydam stosowny dokument stwierdzający utratę stanowiska i obywatelstwa. Smutne, że tak zasłużony dla kraju działacz odchodzi z powodu swoich ekstremistycznych przekonań, zrzucając dobro ogólnokrajowe na dalszy plan. Nie wiem również skąd wziął Pan zasadę "każdy obywatel ma wpływ na państwo". W kalkilizmie największy wpływ na państwo ma władza, która konsultuje swoje decyzje z obywatelami, w miarę możliwości oczywiście. Podstawową ideą naszej ideologi jest natomiast bycie oddanym i dobrym obywatelem, która działa dla dobra państwa i jego dobrego wizerunku międzynarodowego. Tego ostatniego w ostatnim czasie u Was niestety zabrakło. Nikt kalkilizmu niczym nie skaził - ta ideologia nadal jest tym, czym była. Żal mi naprawdę, że nad dobro państwa przedkładaliście interesy westlandczyków poza granicami naszego kraju. Nielegalne przekraczanie granic, rozbrajanie żołnierzy FSZ bez konsultacji tego z Pierwszym Dowódcą AK... Powinniście brać przykład z Towarzysza Espady. Jesteście Westlandczykiem, ale jesteście też muratykaninem i tutaj działacie, dlatego dobro tego kraju powinniście przedkładać ponad wszelkie inne.
Mam nadzieję - do zobaczenia,
/-/ PT ZKRM
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum - Azymucki Ulen”