Dzień dobry

W tym miejscu możesz przywitać się z mieszkańcami ZKRM!
Ksawery Kaftar
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2020, 19:09

Dzień dobry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ksawery Kaftar »

Przybywam z Republiki Czochaminu, który z póki co nieznanych mi zupełnie powodów z dnia na dzień postanowił sobie ot tak zatonąć. Tonące kraje - spełnia się marzenie pewnego Bialeńczyka sprzed paru lat. No nic. Miejmy nadzieję, że i ten kraj nie zatonie po tygodniu. Jeśli można, prosiłbym stosowne osoby o jakieś wprowadzenie, zaś od siebie mogę jeszcze dodać, że jeśli państwo tylko zaciekawi, mogę zapewnić drobną pomoc swoją aktywnością.
/-/ Ksawery Kaftar

Awatar użytkownika
Waksman
Site Admin
Posty: 389
Rejestracja: 11 mar 2020, 14:55
x 72
x 59
Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich

Re: Dzień dobry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waksman »

Witam serdecznie w Muratyce!

O Chochaminie pierwsze słyszę, mógłby nam Towarzysz troszkę ten kraj przybliżyć?

Cóż - Związek Kalkilistycznych Republik Muratyckich to państwo oparte na ideologii kalkilizmu - nurtu politycznego stworzonego przez Ojca Stanu Pierwszego Towarzysza ZRKM Kalkila Kramasza. Opiera się ona na dużych wolnościach gospodarczych, pacyfistycznych rządach jednostki dla dobra narodu oraz na ogólnym pacyfizmie względem innych nacji czy narodowości. Sama Muratyka to kraj bardzo urozmaicony kulturowo - na naszych ziemiach znajdują się ośrodki kultury muratyckiej, koribijskiej, kugarskiej, azymuckiej czy brodryjskiej. Co do ustroju - tak jak wspomniałem - pełnia władzy znajduje się w rękach jednej osoby, głowy państwa tj. Pierwszego Towarzysza. Ma on prawo do powoływania doradców (coś na wzór ministrów). Dodatkowo w państwie wyróżnia się władzę ustawodawczą jaką jest Sejm Muratycki. Władza sądownicza zaś jest w rękach Pierwszego Towarzysza ZKRM.

Chyba rozjaśniłem wszystko. W razie wątpliwości proszę pytać ;)
Kaspar Waksman-Dëter
Pierwszy Towarzysz Związku Kalkilistycznych Republik Muratyckich
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj się!”